Kaimiņi

2011.gada 14. maijā jau septīto reizi visā Latvijā svinēsim Muzeju nakti. Šoreiz – ieklausoties savu kaimiņu valodā, cenšoties izprast viņu vērtības, gaumi un sadzīves īpatnības, vēstures gaitā piedzīvotās uzvaras un sakāves. Kas ir mūsu kaimiņi? Visupirms mūsu tuvākās Baltijas tautas – brāļi lietuvieši un igauņi – tautas, par kurām savu reizi pasmaidām, bet kuras arī apbrīnojam un pat labvēlīgi apskaužam.

Latvijas muzeji glabā bagātīgu un interesantu kultūras mantojumu, kas raksturo kontaktus ar Baltijas kaimiņiem. Iespējams, ko jaunu par latviešiem uzzināsim, 14.maija vakarā apmeklējot kaimiņvalstu muzejus, jo šī gada Muzeju naktī par devīzi „Kaimiņi” esam vienojušies ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem.

„Kaimiņu būšanu” raksturo attiecības arī starp blakus novadiem, vienas mājas ļaudīm un viena dzīvokļa indivīdiem. Kaimiņu attiecības nozīmē gan kopīgus svētkus, gan kopīgu darbu, labiekārtojot mājas pagalmu vai lielo talku reizēs, tīrot Latvijas mežus un upmalas. Kaimiņu starpā nereti uzšvirkst dedzīgi ķīviņi, asu vārdu cīņas un reizēm arī karstasinīgi kautiņi. Un tomēr viņi ir mūsu tuvākie – kā priekos, tā bēdās!

Lai šī gada Muzeju nakts apliecina cieņu un mīlestību mūsu kaimiņiem!