Latvijas muzeji gatavojas starptautiskajai „Muzeju naktij”

2010. gada 15.maijā Latvijas muzeji sesto reizi piedalīsies starptautiskajā akcijā Muzeju nakts.

Pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vērienīgāko muzeju nozares pasākumu Latvijā. 2009.gadā 95 dažāda profila un apjoma muzeji visā valstī pulcināja 270 000 apmeklētāju.

2010.gada muzeju akcijas tēma ir ekoloģija. Latvijā tā noritēs ar moto ”Par tīru pasauli!” Muzeji, kā katru gadu, piedāvās īpaši šim pasākumam veidotas programmas, kas popularizēs apkārtējās vides aizsardzību, veselīgu un tikumīgu dzīves veidu.

Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Akcijas iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Lai veicinātu akcijas atpazīstamību un pieejamību Eiropas valstīs, Francijā tiek izstrādāts vienots afišas dizains un izveidota Interneta mājas lapa www.nuitdesmusees.culture.fr, kur atspoguļotas akcijas norises visās dalībvalstīs. Akcija tradicionāli norisinās no sestdienas vakara (plkst.19:00) līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Kopā ar muzejiem akcijā piedalīsies arī Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais teātris, Dailes teātris, izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa”, koncertzāle „Ave Sol!” un Spīķeru koncertzāle, Rīgas Latviešu biedrība, tirdzniecības kvartāls Berga Bazārs un grāmatu apgādi „Zvaigzne ABC” un „Globuss”.
Visaktuālākā un precīzākā informācija par Muzeju nakts norisi Latvijā atrodama Latvijas muzeju biedrības mājaslapā: www.muzeji.lv. Turpat Rīgas muzeju apmeklētājiem ir iespēja atrast kartē visus galvaspilsētas muzejus un izvēlēties ērtākos apskates maršrutus. 

Muzeju nakts koordināciju Latvijā, ko  līdz šim veica Muzeju valsts pārvalde, tagad pārņēmusi biedrība „Starptautiskās muzeju padomes Latvijas nacionālā komiteja” (saīsinājumā ICOM Latvija)  un KM Muzeju un vizuālās mākslas nodaļa.