Starptautiskā akcija Muzeju nakts - 2007

2007. gada 19.maijā Latvijas muzeji atkal iesaistīsies Eiropas muzeju kopīgajā pasākumā „Muzeju nakts”. Akcija ir viens no plašākajiem festivāla „Francijas pavasaris” sarīkojumiem Latvijā. Akcijas iniciatori un organizatori ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija, Latvijā akciju koordinē Muzeju valsts pārvalde.

Muzeju nakts mērķis ir pievērst plašas sabiedrības uzmanību kultūras mantojumam muzejos. Šogad īpaša uzmanība tiek veltīta tai mantojuma daļai, kas atklāj kopīgo un atšķirīgo Latvijas un Francijas kultūrā un vēsturē. Latvijā akcija norisinās ar devīzi „C’est la vie!” jeb „Tāda ir dzīve!” Centīgākajiem muzeju apmeklētājiem izdosies uzzināt, kas latviešus saistījis Francijas kultūrā un dzīves veidā dažādos gadsimtos, kādu ievērojamu francūžu pēdas skārušas Latvijas zemi un ietekmējušas latviešu prātus. Kā ierasts, naktī muzeji piedāvās netradicionālas formas komunikācijai ar apmeklētāju – savdabīgas izstādes, teatralizētus uzvedumus, īpašas ekskursijas u.c.

Akcija norisinās 19. maija vakarā un turpināsies vismaz stundu pēc pusnakts. Domājams, ka šāds piedāvājums ieinteresēs arī jaunus apmeklētājus, ļaujot ar apbrīnu un priecīgu pārsteigumu konstatēt – „Tāda ir dzīve!”

2007. gadā savu dalību akcijai pieteikuši 83 Latvijas muzeji. Akcijas ģeogrāfija aptver visu valsti - gan rajonu centrus, gan pilsētas un pagastus. Muzeju nakts pasākumu programma atrodama Kultūras ministrijas mājas lapā www.km.gov.lv→muzeji un festivāla „Francijas pavasaris” mājas lapā www.francijaspavasaris.lv.

Ņemot vērā kultūras mantojuma izglītojošos un popularizējošos mērķus, akcija tiek organizēta kā bezmaksas pasākums.

Rīgā 19.maija vakarā no 21:00 līdz 1.00 no Strēlnieku laukuma kursēs bezmaksas autobusi uz muzejiem Juglā, Sarkandaugavā un Pārdaugavā.

Projektu jau atkārtoti finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Šogad akcijas atbalstītājiem pievienojusies Parex banka.