Starptautiskā akcija Muzeju nakts - 2006

2006. gada 20.maijā Latvijas muzeji atkal iesaistīsies Eiropas muzeju kopīgajā pasākumā „Muzeju nakts”. Muzeju akcijas iniciatori un organizatori ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija, Latvijā akciju koordinē Muzeju valsts pārvalde.

Muzeju nakts mērķis ir pievērst plašas sabiedrības uzmanību kultūras mantojumam. Muzeji ir aicināti meklēt netradicionālas formas komunikācijai ar apmeklētāju – veidot izstādes, teatralizētus uzvedumus, organizēt īpašas ekskursijas un pasākumus muzejam neraksturīgā laikā – vakarā un naktī.

Akcija norisināsies 20. maija vakarā un turpināsies vismaz stundu pēc pusnakts. Domājams, ka šāds piedāvājums ieinteresēs arī jaunus apmeklētājus, atklājot muzeju kā radošu kultūras institūciju un saistošu brīvā laika pavadīšanas vietu. 

2006. gadā savu dalību akcijai pieteikuši 73 Latvijas muzeji. Šogad akcijas norises laiks sakrīt ar Rīgā organizēto Pasaules čempionātu hokejā, tāpēc tas iekļauts čempionāta kultūras programmā. Lai informētu arī ārzemju tūristus par Muzeju nakti un aicinātu viņus apmeklēt muzejus, sagatavots reklāmas buklets latviešu un angļu valodā. Varēsim pārliecināties, vai hokeja faniem interesē arī kultūras mantojums un vai pēc saspringtas līdzjušanas tribīnēs muzeji spēs rosināt emocijas.

Akcijas ģeogrāfija aptver visu valsti - gan rajonu centrus, gan pilsētas un pagastus. Rīgai kā galvaspilsētai akcija ir izaicinājums demonstrēt kultūras metropoles cienīgu vērienu rūpēs par kultūras mantojumu un viesmīlību.

Arī muzeju darbiniekiem akcija ir nozīmīgs pasākums, jo tā ir iespēja lauzt stereotipu par muzeju konservatīvismu un pierādīt iespējas strādāt radoši un netradicionāli. Ņemot vērā izglītojošos un kultūras mantojumu popularizējošos mērķus, akcija tiek organizēta kā bezmaksas pasākums.

Rīgā 20.maija vakarā no 21:00 līdz 1.00 no Strēlnieku laukuma kursēs bezmaksas autobusi uz Juglu, Sarkandaugavu un Pārdaugavu.

Projekts ir iekļauts Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā „Valstiski nozīmīgi pasākumi”, to atbalsta Kultūras ministrija, Rīgas dome, portāls „Delfi”, LTV 1, radio „Naba”.