Muzeju Nakts 2019

Autors: ICOM LNK 
Datums: 13.05.2019 11:49
40 skatījumi
Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs iepriekš izziņotā maija sestdienas vakarā no plkst. 19.00 līdz 01.00. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija, kas aicina Eiropas muzejus šajā dienā bez maksas vērt durvis ikvienam interesentam.
Akcijas dalībniekus visā Eiropā apvieno vienots akcijas plakāts un kopēja interneta vietne www.nuitdesmusees.culture.fr. Lai arī muzeju apmeklējums vēlā vakara stundā nesniedz vispusīgu priekšstatu par muzejos glabātajām vērtībām, taču tas piedāvā muzeju kolekcijas, telpas un darbiniekus iepazīt neierastā atmosfērā, pārsteidzošās krāsās un skaņās.

Lielākā muzeju profesionāļu vispasaules organizācija Starptautiskā Muzeju padome (saīsināti – ICOM) jau daudzus gadus atbalsta Muzeju nakts norisi Eiropas valstīs. Biedrība „Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja” ( ICOM Latvija), kas apvieno gandrīz 100 individuālos un institucionālos biedrus, kopā ar Kultūras ministriju ir viens no akcijas Muzeju nakts koordinatoriem Latvijā. Vispilnīgākā un precīzākā informācija par akcijas norisi Latvijā un sabiedriskā transporta nodrošinājumu pasākuma laikā atrodama vietnē www.muzeju-nakts.lv.

Akcijas rīkošanā finansiālu un praktisku atbalstu sniedz grāmatu apgāds Zvaigzne ABC, interneta platforma AnaZana un VAS Pasažieru Vilciens.